KULLANIM VE SİTE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

Lütfen WP-Kod.com sitesinin(alt siteleri dahil) hizmetlerinden yararlanmadan önce “site kullanım şartlarını, kurallarını ve sitedeki tüm sözleşmeleri” dikkatlice okuyunuz. Bu siteyi kullanan ve hizmetlerimizden yararlanan müşterilerimiz aşağıdaki şart ve kuralları kabul etmiş sayılırlar.
Sitemizdeki web sayfaları ve ona bağlı tüm haklar WP-Kod.com site (alt siteler dahil) sahibi firmasının malıdır ve onun tarafından işletilir. Kullanıcı ve üyeler siteyi kullanırken aşağıdaki şartlara tabi olduklarını, sitedeki hizmetten yararlanmakla ve kullanmakla Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre hukuki ehliyete sahip olduklarını, bu sözleşmeyi okuduklarını, anladıklarını ve sözleşmede yazan şartlar ve kurallarla bağlı olduklarını kabul etmiş sayılırlar.
İş bu sözleşme taraflara bir takım hak ve yükümlülükler yüklemekte olup taraflar iş bu sözleşmeyi kabul ettiklerinde anılan hak ve yükümlülükleri eksiksiz ve iş bu sözleşmede talep olunduğu şartlar dahilinde yerine getireceklerini beyan ve kabul ederler.    
    
MADDE 1 – TANIMLAR
Site : wp-kod.com(alt siteler dahil) sitesi.
Firma : Cevizlidere Mah. 1246 Sk. No:1/4 Çankaya/ANKARA adresine kayıtlı wp-kod.com(alt siteler dahil) site sahibi olan Chokiy Digital.
Kullanıcı : Sitenin sunmuş olduğu herhangi bir içerik, hizmet veya programları kullanan, siteyi ziyaret eden, üye olan veya faydalanan kişi.
İçerik : Tüm yazılım, kod, teknoloji, tasarımlar, materyal, bilgi, iletişim, metin, grafik, bağlantılar, çizimler, ses klipleri, video klipler, fotoğraflar, görüntüler ve diğer veri ya da telif hakkı olabilecek materyal “İÇERİK” olarak kabul edilir.
Üye : Sitenin hizmetlerinden sitenin belirlediği ücretleri ödemek karşılığında faydalanan ve/veya ücretli hizmet satın almayıp üyelik oluşturan kişi, kullanıcılar.
3.Taraf siteler : WP-Kod’un hiçbir yasal bağlantısının olmadığı sitede linklerinin bulunabileceği sitelerden ibarettir.
Sözleşme : Kullanım ve Üyelik Sözleşmesi
    
MADDE 2 – FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI
2.1. WP-Kod.com(alt siteler dahil) bir Chokiy Digital web sitesidir. İş bu sitede yer alan unvan, işletme adı, marka, patent, logo, tasarım, yazı, resim veya tescilli veya tescilsiz tüm içeriğin fikri mülkiyet hakları ulusal ve uluslararası hukukun koruması altındadır. İş bu sitenin ziyaret edilmesi veya bu site’deki hizmetlerden yararlanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez.
2.2. Site de yer alan bilgi ve içerik hiçbir şekilde çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz, değiştirilemez, indirilemez, satılamaz, kaynak kodu oluşturamaz ve/veya herhangi bir mecra veya platforma aktarılamaz.
2.3. Site kullanıcı ve üyelere göndereceği veya sitede sunacağı tüm materyallerin (kod, dosya, yazı, metin, video, resim, vb.) telif haklarını ve fikri mülkiyet haklarını elinde bulundurur.
    
MADDE 3 – SÖZLEŞMENİN KONUSU
Site, kullanıcılara sözleşme ile öngörülen üyelik koşullarının karşılanması karşılığında WP-Kod.com(alt siteler dahil) sitesinde e-ticaret(ticaret) yapmak için hizmet sağlanan müşteriler/üyeler ile irtibata geçilmesini sağlar. Bu bağlamda müşterilere/üyelere SMS(kısa mesaj) ve e-posta(elektronik posta gönderimi) gönderimi konusunda izin verilmiş olur. Yazılı ve görsel materyaller site üzerinden kullanıcıların hizmetine sunulur.    
    
MADDE 4 – ÜYELİĞE İLİŞKİN GENEL HÜKÜMLER
4.1. Bu siteyi kullanarak veya üye olarak oluşacak olan hukuki sorumluluklar durumunda gereken yasal yaşta olduğunuzu kabul ve beyan edersiniz. Bu sitenin sizin giriş bilgilerinizi kullanan herhangi bir kişi tarafından giriş yapılarak kullanılması durumunda oluşacak zarar, başka ücretler ve telif hakkı ihlali ve her türlü hukuki sorumluluğu tazmin ve sorumlu olduğunuzu kabul ve taahhüt edersiniz.
4.2. Online(çevrim içi) hesaplara erişim için kullanılan Kullanıcı Adı ve Şifrelerin güvenliğinden tek sorumlu olan kullanıcıdır/üyedir.
4.3. Kullanıcı üyelik oluştururken doğru ve eksiksiz bilgi verdiğini kabul eder. Hesap bilgilerini güncellemeyi, korumayı ve hesabınızla veya hizmetlerle ilgili herhangi bir risk veya boşluk fark edilmesi durumunda siteye derhal bilgilendirme yapacağını kabul eder.
4.4. Site’yi belirtilen kural ve koşulları ihlal ederek kullanmanız durumunda site üyeliğiniz firma tarafından tek taraflı olarak tamamen iptal edilebilir veya siteye erişiminiz kısmi olarak engellenebilir. Bu durumda firma size karşı tüm hukuki haklarını saklı tuttuğunu ve gerekli görmesi durumunda tarafınıza hukuki olarak rücu edeceğini beyan eder.
4.5. Site kullanıcıları site içeriği dahilinde hiçbir suretle hukuka veya ahlaka aykırı tarzda yazı, resim, fotoğraf, video veya her ne şekil altında olursa olsun paylaşım yapamaz. Taciz, tehdit, iftira, müstehcen, pornografik, 3. Kişilerin gizliliğini ihlal eden, telif haklarını ihlal eden, yanıltıcı, propaganda amaçlı, herhangi bir siyasi parti, takım veya ırk, grubu övücü veya tahkir edici veya herhangi bir suretle cezai suç teşkil eden paylaşımlarda bulunamaz. Bu tür paylaşımlardan site ve firmanın hiçbir sorumluluğu olmadığını tüm üye ve kullanıcılar kabul eder. Böyle bir durumun gerçekleşmesi halinde ilgili üyenin üyeliği site tarafından geri ödemesiz olarak derhal iptal edilecektir.
4.6. Üye ve kullanıcılar siteye veya siteyi kullanan diğer kullanıcı veya üyelere yönelik olarak virüs, casus yazılım ve her ne şekilde olursa olsun tüm kötü amaçlı veya zarar verici mahiyette yazılımlar gönderemez. Böyle bir durumun tespiti halinde derhal site tarafından tek taraflı olarak üyelik iptali yapılabilecektir.
4.7. Kullanıcılar kendilerine sunulan hizmetleri/bilgilendirici materyallerini satamaz, kiralayamaz, 3. Şahısların kullanımına sunamaz veya farklı site veya mecralarda yayınlayamaz. Böyle bir durumun tespiti halinde ilgili üyenin üyeliği site tarafından derhal iptal edilecek olup kendisine karşı tüm yasal yollara başvurulacaktır. Üye ve kullanıcı bu tür bir durumda sitenin tüm zararını ödemeyi ve maddi ve manevi tazminat ödeyeceklerini kabul ve taahhüt eder.
    
MADDE 5 – DİĞER SİTELERE LİNK VERME
Site içeriğinin herhangi bir bölümünde 3. Şahıs hükmündeki diğer sitelere link verilebilir. Ancak bu link verilecek 3. Taraf sitelerle, WP-Kod.com(alt siteler dahil) kefillik veya garanti sunmamaktadır. İş bu üçüncü taraf sitelerin kural ve koşulları hakkında hiçbir sorumluluğu bulunmamakta olup tamamen iş bu siteye erişim sağlayan ve 3. taraf site arasındaki ilişkiden ibarettir. Hak ve yükümlülükler tamamen 3. taraf site tarafından belirlenir. Bu tür durumlarda oluşabilecek hiçbir zarar ve sorumluluktan site ve firma sorumluluk kabul etmeyeceğini beyan eder.
    
MADDE 6 – FİYATLANDIRMA VE ÖDEMELERE İLİŞKİN HÜKÜMLER
6.1. Hizmetler ve Paketler için yapılacak tüm ödemeler aşağıdaki kurallara tabiidir.
6.2. Hizmetler ve Paketler için tam ödeme yapabilir veya sunulan herhangi bir taksitli ödeme planını tercih edilebilir. Tüm paketlerin fiyatlandırması site tarafından yapılmakta olup, fiyatlarda güncelleme hakkı siteye aittir. Site fiyat ve koşulları değiştirme hakkına haizdir.    
6.3. Kullanıcı site üyelik formunu doldurarak ve sözleşmeyi kabul edip onaylaması ile site ile bir sözleşme ilişkisi içine girmektedir. Hizmetlere erişim için sitenin tarafınıza bildirdiği banka hesaplarına gerekli ödemenin tek seferde yapılması veya kredi kartı ile tek çekim veya var ise taksitli ödeme planı seçilerek ödemenin yapılması gerekmektedir. İş bu ödeme yapılmadan siteden hiçbir suretle hizmet paketleri teslimine talep olunamaz. Ödemenin yapıldığının ispat yükü kullanıcı ve üyelere aittir.
6.4. Sitede yer alan hizmetlerden birini satın almanız durumunda tarafınıza haklı bir sebep olmadığı sürece geri iade yapılmayacağını kabul etmiş sayılırsınız. Üyeliğinizi iptal etmeniz veya kullanmamanız tarafınıza ücret iadesi yapılmasını sağlamaz.
6.5. Ödemelerde oluşacak herhangi bir aksaklık durumunda site hizmetlere ulaşımı engelleyebilecek veya sınırlandırabilecektir.
6.6. İş bu sözleşmede öngörülen üye ve kullanıcının uymakla yükümlü olduğu kural ve şartların ihlali durumunda site üyeliği iptal edip geri ödeme yapmama hakkına sahiptir. Tüm üye ve kullanıcılar bu sözleşmeyi kabul etmekle bu hususları açıkça kabul etmiş sayılırlar.
6.7. Siteye hatalı olarak fazla ödeme yapılması durumunda iş bu duruma ilişkin gerekli evrakların (banka dekontu, kredi kart çekim işlemini gösterir onaylı resmi banka yazısı,) siteye yazılı olarak başvuru ile birlikte gönderilmesini takiben 15 gün içerisinde site yönetimi gerekli incelemeyi yapar ve böyle bir durum vuku bulmuş ise üyeye fazla ödemeyi iade etmeyi kabul eder.
6.8. Tüm ücretler KDV hariç olarak belirtilmiştir.     
    
MADDE 7 – ÜYELİK VE HİZMET
7.1. WP-Kod.com(alt siteler dahil) ziyaretçileri gerekli bilgileri siteye kaydı ile üyelikleri başlar. Üyelik yetkileri web site yöneticisi tarafından değiştirilebileceği gibi üyelik iptali yine web site yöneticisinin inisiyatifindedir.
7.2. 7.1 kapsamında üyelik işlemi tamamlanmış hesapların/kişilerin hizmet alımı yapması uygun görülebilir.   
    
MADDE 8 – GİZLİLİK           
8.1. Site, site üzerinden kullanıcıların ilettiği kişisel bilgileri 3. kişilere hiçbir suretle paylaşmayacaktır. Bu bilgiler Gizli Bilgiler olarak anılacaktır. “Gizlilik ve Kişisel Veri Politikası” kapsamı ayrıca belirtilmiş olup bu siteyi(alt siteleri dahil)kullanan kullanıcı/üye/müşteri v.b. gibi ziyaretçiler tarafından kabul etmiş sayılır.
8.2. Kullanıcı sadece tanıtım, reklam, kampanya, promosyon, duyuru vb. pazarlama faaliyetleri kapsamında kullanılması ile sınırlı olmak üzere sitenin kendi portföy durumunu, müşteri profiline uygun promosyon veya kampanyalar sunmak ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanımına muvafakat eder.
8.3. Gizli bilgiler ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde, resmi makamlara açıklama yapılmasının zorunlu olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.    
8.4. Sitenin üyelere sunduğu tüm yazı, yazılım, kod, resim, video, eğitim materyalleri, ürünler fotoğraflar vb. firma ticari sırrı kapsamındadır. Bu nedenle hiçbir suretle üye dışında 3. şahısların kullanımına veya erişimine sunulamaz. Tüm bunlar gizlilik kapsamında olup üyeler bu bilgileri açıklamamayı ve gizliliğini korumayı kabul ve taahhüt eder. Gizlilik ihlali üye sözleşmesinin iptali için geçerli bir sebeptir.
8.5. Taraflar iş bu sözleşmeyi onaylayarak/imzalayarak gizlilik politikasını kabul etmiş sayılırlar.

MADDE 9 – FESİH (SİTEDE ÜCRETLİ ÜYELİK SÖZ KONUSU İSE)
9.1. 9.2 ve 9.3 maddeleri siteye üyelik için ücret ödemiş kişiler için geçerlidir. Satın alınan hizmetler bu MADDE 9’un konusu değildir.
9.2. Site yönetimi iş bu sözleşmede belirtilen yükümlülüklerin üye tarafından ihlal edildiğinin tespit etmesi halinde tek taraflı olarak önceden haber vermeksizin sözleşmeyi fesih etme hakkına sahiptir. Bu sebeple yapılacak olan fesihte üyeye varsa ödemiş olduğu üyelik ücretine ilişkin hiçbir geri ödeme yapılmayacaktır. Tüm kullanıcılar iş bu sözleşmeyi kabul etmekle bu hükmü kabul etmiş sayılırlar.
9.3. Kullanıcı siteye üyelik için ödeme yapmışsa, geri ödeme talep etmediği sürece her zaman sözleşmesini sitenin onay ve iznine ihtiyaç duymadan fesih etme hakkına sahiptir. Hizmetlere erişim sağlandıktan itibaren üyenin üye olduğu tarihten itibaren 15 gün içerisinde sözleşmeyi fesih etmek istemesi durumunda, üye, sitenin kusur ve ihmaline dayalı olarak feshi gerçekleştiriyorsa bu durumu site yönetimine yazılı olarak bildirmesi halinde site yönetimi tarafından bildirimden itibaren 15 gün içerisinde iş bu durum değerlendirmeye alınacak olup haklı ve geçerli bir sebebin varlığı halinde üyeye üyelik bedeli varsa/ödenmiş ise iade edilebilecektir.
    
MADDE 10 – MÜCBİR SEBEP
Tarafların kontrolünde olmayan; tabii afetler, yangın, patlamalar, iç savaş, savaşlar, halk hareketleri, seferberlik ilanı, grev, lokavt, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi, gibi sebeplerden dolayı sözleşmeden doğan yükümlülükler taraflarca ifa edilemez hale gelirse, taraflar bundan sorumlu tutulmayacaktır. Bu sürede taraflar’ın bu sözleşmeden doğan hak ve yükümlülükleri askıya alınır.
    
MADDE 11 – TEBLİGAT
İş bu sözleşme ile ilgili siteye gönderilecek tüm tebligatların Cevizlidere Mah. 1246 Sk. No:1/4 Çankaya/ANKARA adresine yapılması gerekmektedir. Üyelere yapılacak olan bildirimler üyenin siteye belirtmiş olduğu elektronik posta adresine yapılacaktır. Bu adrese yapılacak tüm bildirimler geçerli kabul edilecektir. İş elektronik posta adresinin hatalı veya eksik olması durumunda tüm sorumluluk kullanıcı veya üyeye aittir.
    
MADDE 12 – İLGİLİ MEVZUAT YETKİLİ MAHKEME
Bu sözleşme kapsamında doğacak tüm ihtilafların çözümünde Türkiye Cumhuriyeti yasa ve mevzuatı geçerli olacaktır. Yetkili Mahkeme Ankara Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleridir.
    
MADDE 13 – YÜRÜRLÜK VE UYGULAMA
Site anılan şart ve kuralları değiştirme yetkisine her zaman haizdir. İş bu sözleşmenin herhangi bir hükmünün herhangi bir sebeple ortadan kalkması durumunda geriye kalan hükümler uygulama bulmaya devam edecektir. İş bu sözleşme 13 maddeden oluşmakta olup kabul edilip onaylandığı tarih itibari ile hüküm doğuracaktır.